Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
...mokry Tuszynek 2017...
#1
... Łowisko Tuszynek to ciągle nie zdobyta woda w taki sposób, jak to sobie założyłem. Planując moją zasiadkę biorę pod uwagę stanowisko Dziewicza. Moje stałe miejsce.

[Obrazek: OvPU2iI.jpg]

Wyjeżdżając z domu na zaplanowaną zasiadkę przez całą drogę towarzyszą mi obfite opady deszczu. Im bliżej dojazdu na łowisko, tym opady stają się bardziej intensywne. Rozbijanie obozowiska w takich warunkach to nie lada wyczyn. Jednak czas powywozić przygotowane zestawy. Po długiej i mozolnej pracy w końcu udaje się i można zrobić zdjęcia, jak to wszystko wygląda.

[Obrazek: AJXcCjH.jpg]

[Obrazek: 8o8Hvsc.jpg]


Przemoczony, zmęczony kładę się spać z nastawieniem, że w nocy coś będzie się działo. Niestety deszczowa i bardzo wietrzna noc mija bez upragnionego odjazdu. Rano budzi mnie kilka sygnałów sygnalizatora. Szybka reakcja i sprint do wędek, ale niestety spinka. Czas zrobić tradycyjną już jajecznice, a potem zabrać się za zestawy.

[Obrazek: xc43Zzx.jpg]

Po przepysznym śniadanku biorę się do pracy nad przygotowaniem smakołyków dla naszych milusińskich. Stick mix, pokruszone kulki o smaku kryla firmy CarpioBall oraz liquid o smaku kałamarnica-ośmiornica i wszystko wygląda mega apetycznie.

[Obrazek: aqJJUi5.jpg]

[Obrazek: tBGTtBQ.jpg]

Wszystko czas zapakować w tunel pva i posłać do wody. Lubię przygotowywać taką bombę smakową pod zestawy. Dodatkowo robię kilka pva z smakiem na słodko przełamanych czosnkiem. Czas pakować to wszystko do łódki zanętowej i przygotować stołówkę dla karpi.

[Obrazek: ZkhDAmr.jpg]

[Obrazek: kQw2x8y.jpg]

Po wywózkach przychodzi czas na relax. Nie trwa od długo. Wypoczynek przerywa upragniony dźwięk mojego Monstera. Podbiegam do wędki i zaczynam walkę. Po długiej walce w podbieraku ląduję silny i bardzo piękny karp.


[Obrazek: AhnAkmB.jpg]


Na twarzy zagościła radość. Cieszy człowieka, że to co robi przynosi efekt. Reszta dnia mija już w spokoju. Nadchodzi wieczór i czas przewożenia zestawów. Sprawdzam co się wydarzyło na moich zestawach. Pięknie pracują kulki o smaku kryla, które po 14 godzinach w wodzie prezentują się tak...

[Obrazek: Kos1Ert.jpg]

Sprawne wywożenie zestawów-w powietrzu czuć znowu opady deszczu. Spływając z ostatnim zestawem zaczyna padać. Cieszę się, że to ostatni zestaw. Nie pozostaje nic innego jak wskoczyć do śpiworka i zapaść w sen. Nie trwa to jednak długo. Piękny odjazd i kolejna waleczna ryba po kilku minutach pięknej walki w deszczu trafia do podbieraka. Z racji tego, że jest już noc i deszcz nie daje możliwości zrobienia zdjęcia bezpiecznie przetrzymuję rybę w worku do porannej sesji zdjęciowej. W nocy zaliczam jeszcze jedno branie- niestety ryba wygrywa tą walkę. Rano waleczny karp prezentuję się tak...


[Obrazek: sWWdNch.jpg]


[Obrazek: UMHDC2y.jpg]


Po sesji zdjęciowej ryba trafia w super kondycji do wody, a ja zabieram się do przygotowania zestawów i wywózek. Pogoda się poprawia. Można zrobić kilka ciekawych zdjęć.


[Obrazek: qfViSgD.jpg]
[Obrazek: hC0sWgp.jpg]
[Obrazek: B31lhsh.jpg]
[Obrazek: bWgLned.jpg]
[Obrazek: zdlglGQ.jpg]

Warunki, w jakich przyszło mi spędzić zasiadkę to nie bywały egzamin do sprzętu elektronicznego wykorzystywanego na zasiadkach. Najważniejsza sprawa to praca sygnalizatorów. Po raz kolejny w bardzo wymagających warunkach nie zawiodły mnie sygnalizatory firmy Monster Fishing. Zestaw MF-213C V2 po raz kolejny zaliczył ten test na ocenę celującą. Użytkuję go już dobre dwa lata, nigdy mnie nie zawiódł. Oby tak dalej. Po sesji zdjęciowej na łowisku czas na posiłek...

[Obrazek: EqWU5Ka.jpg]

Zbliża się już ostatnia noc mojej zasiadki. Kolejne opady deszczu powodują, że szybciej kładę się spać. Noc mija bez brania. Rano budzi mnie dźwięk centralki. Jest kolejny karp na macie.

[Obrazek: dtB6Amn.jpg]

Zasiadka zbliża się ku końcowi. Pakowanie sprzętu i czas wracać do domu. Trzy karpie na macie i dwie spinki to bilans zasiadki. Kryl to smak, w którym gustowały karpie.Piona...

[Obrazek: ETJaA7F.jpg]

[Obrazek: d07iUjQ.jpg]
Odpowiedz


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Woda PZW maj 2017 Michał 0 247 01-06-2017, 21:27
Ostatni post: Michał
  ...lipcowa zasiadka-Tuszynek... damiano1424 0 487 17-10-2016, 21:02
Ostatni post: damiano1424
  6-8 maj Łowisko Tuszynek damiano1424 2 1,634 15-05-2016, 22:10
Ostatni post: damiano1424

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości